четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Протерани двајца Албанци кои нелегално престојувале во земјава

stop-policija

Последни вести

Двајца албански државјани се протерани од земјава бидејќи престојувале нелегално.

На регионалниот пат Дебар – Маврово кај селото Рајчица, полицијата сопрела возилоод марката „мерцедес“ со струшки таблички, при што во истото биле откриени двајца албански државјани на возраст од 55 и 56 години.

Против истите е поднесена соодветна пријава поради нерегулиран престој и им е одредена мерка протерување од Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести