понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Протести на Партизанска – улицата блокирана

protesti

Последни вести

Група млади луѓе денес го блокираа булеварот Партизански одреди кај Универзална сала.
Групата протестираше држејќи транспаренти со порака „Ни го зеде најмилото“.
Младите протестирaa што се уште нема судски епилог за  случајот во кој младата студентка Фросина од Крива Паланка, токму на тоа место на улицата, на пешачки премин беше усмртена во сообраќајна несреќа, пишува Прес 24.
Протестот траеше помалку од еден час.

Најчитани вести