четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Протести против пресудите од „Монструм“ во Куманово

p

Поврзани вести

Започнаа најавените протести во Куманово.

Толпа граѓани излезе на протест за да ја искаже незадоволноста од пресудите во случајот „Монструм“.

Како што е најавено протестите треба да завршат пред зградата на Основниот суд во градот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести