понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Протестите се одвиваат мирно и без инциденти

Откако полицијата ја сопре групата незадоволни граѓани кои излегоа да протестираат против незадоволни од пресудата во случајот Монструм, портестите се одвииваат мирно и без никакви инциденти.

image-81886fc0bde5ffeac776142d4a6b9c0a82db851b2a7ca7b0badeec95c66e46ff-V

Последни вести

Откако полицијата ја сопре групата граѓани кои излегоа јавно да изразат незадоволство од пресудата во случајот „Монструм“, протестите се одвииваат мирно и без никакви инциденти.

Овојпат, за разлика од минатите два протести, собрана е помала група на граѓани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести