петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Проверете на кое гласачко место треба утре да гласате

glasanje-500

Последни вести

Утре во Македонија се одржуваат предвремените парламентарни избори и вториот круг на претседателските избори.

Доколку граѓаните не се сигурни на кое избирачко место гласаат, со внесување на своите податоци можат да проверат на Интернет.

Со пишување на вашиот матичен број, ќе можете да погледнете на кое место утре можете да го остварите вашето гласачко право.

Во текот на денот, за граѓаните кои сакаат да пријават евентуални нерегуларности или да дадат информации поврзани со изборниот процес, ќе биде отворена бесплатната телефонска линија 080 080 080.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести