вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Прскање против комарци во Скопје

komarci-500

Поврзани вести

Четвртата авионска и терестрична (земјена) дезинсекција годинава против возрасни форми на комарци, утре и задутре ќе спроведе Град Скопје на подрачјето на градот.

Аеросолната дезинсекција (авионска) ќе се одвива утре и задутре во период од 5:30 до 8:00 часот, а теристичната од задутре до четврток во време од 23:00 до 03:00 часот, наредниот ден.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авионската дезинсекцијата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, а согласно на тоа ќе се извршува и терестричната дезинсекција.

Од Град Скопје укажуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести