недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прв „Балкан бајк фестивал“ во Скопје

cycling-1728x800_c

Последни вести

Првиот „Балкан бајк фестивал“ се одржува денеска и утре на Водно иво центарот на Скопје.

Во рамки на фестивалот ќе бидат опфатени и голем број настани за и околу велосипедизмот.

На Водно денеска се одржа балкански шампионат во планински велосипедизам, меѓународно УЦИ натпреварување, а вечерва во Скопје ќе се одржи и BMX шампионат на Македонија. Утре ќе се одржи и рекреативно натпреварувачки маратон по падините на Водно, изложби, наградни игри и сето тоа пропратено со многу забава.

На Водно претпладнево учествуваа велосипедисти од Македонија, Србија, Црна Гора, Романија, Грција, Кипар, Хрватска

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести