понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Прв чартер лет со австриски туристи

Според статистичките податоци, Македонија во февруари годинава ја посетиле 248 туристи од Австрија, што е 1,5 проценти од вкупниот брј странски туристи.

4

Поврзани вести

На аеродромот „Св.Апостол Павле“ во Охрид претпладне ќе слета првиот од предвидените четири чартер лета со 186 австриски туристи.Летот ќе го реализира австриската компанија „Флај Ники“.

Според статистичките податоци, Македонија во февруари годинава ја посетиле 248 туристи од Австрија, што е 1,5 проценти од вкупниот брј странски туристи.

Во текoт на летната сезона минатата година во Македонија престојувале над 4.600 австриски туристи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести