понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Прв на листата на избирачкото ливче СДСМ, петката за ВМРО-ДПМНЕ

ДИК го одреди редоследот на избирачкото ливче за предвремените парламентарни избори.

DIK

Поврзани вести

Прв на листата на избирачкото ливче за предвремените парламентарни избори, кои ќе се одржат на 27-ми овој месец е СДСМ со коалициските партнери, ДПА е под реден број 2, коалицијата „Достоинство“ е трета по ред, бројот четири го има ДУИ, под редниот број 5 е ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, 6 – НДП, 7 – НДН, 8 коалицијата ГРОМ, 9 коалицијата „За позитивна Македонија“, 10 – ВМРО-НП, 11 – СДПМ, 12 ПЕП 21, 13 – ПДП и под редниот број 14 е ПЕИ.

Имено, во сабота на 5-ти април започнува изборната кампања за предвремените парламентарни избори.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести