понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Прв саем за вработување во СЦ „Борис Трајковски“

Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе бидат присутни над 80 компании, кои ќе имаат свое претставување пред граѓаните.

sv

Последни вести

Саем за Вработување од утре за прв пат, од 10 до 17 часот, ќе се одржи во Македонија.

Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе бидат присутни над 80 компании, кои ќе имаат свое претставување пред граѓаните.

Саемот го организира Агенција за Вработување на Република Македонија, која соошти дека верува дека на овој начин ќе се помогне при доближувањето на компаниите до граѓаните, и преглед на  побарувачката и понудата на пазарот на труд.

Организаторот информира дека заинтересираните треба со себе да понесат CV во печатена форм, кое ќе го оставаат во поставените кутии за резимеа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести