понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Прв саем за вработување

vrabotuvanje-mesto

Последни вести

Прв Саем за вработување на кој ќе се претстават 80 компании денеска ќе се одржи во Скопје, во организација на Агенцијата за вработување на Република Македонија.

Компаниите ќе ги презентираат своите потреби од кадар пред лица кои се баратели на работа.

Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и заменик-министерот за образование и наука Спиро Ристовски ќе се обратат на отворањето на Саемот.

До крајот на годината вакви саеми ќе се организираат во Неготино, Тетово, Штип, Охрид, Струмица, Куманово и Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести