сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Прв Скопје Салса викенд!

Секој кој е љубител на музиката е добредојден.

New-Top-Salsa-Songs-2013-List

Поврзани вести

Три дена Скопје ќе игра во ритамот на салса, зумба, аргентинско танго, афро румба, салса руеда, регетон и денсхол и за прв пат на нашите подиуми – бачатанго и кизомба.
Во центарот на настаните се Ведран Марчета и Лејна Кариќ-Лубарда,
актуелни светски прваци во салса и вице-прваци во аргентинско танго.
Освен нив, учесниците на Скопје Салса Викенд ќе можат да танцуваат со
инструктори од Македонија, Србија и Босна и Херцеговина, повеќекратни
прваци во латино и стандардни танци. Своите кореографии несебично ќе
ги споделат Ведран и Лејна, Сара и Нермин Кочан, Катерина Стојковска,
Аднан Имамовиќ – Адо, Аднан Капо, Сања Василјевиќ и регетон феноменот
-Јанчулај.
Хепенингот ќе започне во петок, 4 април и свечено ќе
биде затворен во недела.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести