петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прв случај на западнонилска треска во Србија

Бруцелоза во Бугарија

Бруцелоза во Бугарија

Поврзани вести

Прв случај на заболување предизвикано од вирусот Западен нил, бил потврден кај пациент од српскиот град Бечеј, соопштиле од Институтот за јавно здравје „Д-р. Милан Јовановиќ Батут“.

Институтот предупредува дека во следниот период се очекува зголемување на бројот на заразени луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести