вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Прв солистички концерт на Нина Бадриќ во Скопје

Како специјален гостин ќе се појави македонскиот пејач Даниел Данн, а ќе има многу други изненадувања.

7984-nina-ba

Поврзани вести

Првиот голем солистички концерт во Македонија на хрватската поп дива Нина Бадриќ со незабравните: „Такви као ти“, „Нек ти буде као мени“, „Знам те ја“, „Чежња“ и многу други ќе се одржи на петти април во арената „Борис Трајковски“ со почеток во 21 часот.

Како специјален гостин ќе се појави македонскиот пејач Даниел Данн, а ќе има многу други изненадувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести