четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Прв училишен час во Гази Баба

thumb_prv_den_02

Последни вести

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на првиот училишен час во реновираното основно училиште „Наум Охридски“ во Раштак и во основното училиште „Дане Крапчев“ во Ченто.

За добредојде на првачињата, постарите другарчиња подготвија пригодна програма.

Градоначалникот ги поздрави првачињата, учениците и наставниците и им посака успешна училишна година.

На подрачјето на општина Гази Баба има 11 основни училишта и 5 подрачни, во кои учат 7100 ученици, а оваа година во прво одделение се запишаа околу 750 ученици.

Пред почетокот на учебната година во сите основни училишта се направија реновирања на работните простории, на објектите и на училишните дворови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести