среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Прва литургија во „Св. Константин и Елена“

132666679

Последни вести

Архиепископот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија г.г. Стефан денеска богослужеше света Божествена литургија во храмот во изградба „Свети Константин и Елена“, на улицата Македонија во Скопје.

Православната црква денеска го празнува денот на светите рамноапостолни царот Константин и царицата Елена.

Најчитани вести