недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прва победа за јуниорите на ЕП во Австрија

makedonija - Scajvarija mladi 560

Последни вести

Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија ја забележа првата побрда на ЕП во Австрија, совладувајќи ја селекцијата на Швајцарија, со 34:30 (14:13). Избраниците на селекторот Зоран Петковски овојпат иако ја имаа улогата на аутсајдери, конечно одиграа квалитетен меч и успеаја да го скршат отпорот на Швајцарците.
И покрај победата, младите ракометари остануваат последни во групата 1, при разигрувањето за пласман од 9. до 16.позиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести