четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прва жртва на поплавите во БиХ

14085mala

Поврзани вести

Маж од Бјелина во Република Српска почина кога дел од ѕид на неговат вила се урнал под притисок на надојдената вода.

На покривот на вилата стои жена кои очекува помош и чамци, бидејќи околу куќата има големо количество вода.

Полицијата во моментот не може да стигне до вилата поради многу високото ниво на водата.

Идентитетот на загинатиот маж не е соопштен. Се преземаат сите мерка за спасување на жената од покривот на вилата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести