петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 29

Првата фотографија на еден од терористите во Истанбул

terorista-iz-istanbula-foto-twitter-1467223003-939929-640x432

Последни вести

Припадниците на Управата за борба против тероризам на Турција објавија фотографија на еден од наводните терористи. Фотографијата ја снимила една од камерите на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул. Терористот го препознале по чевлите.

Извршен е претрес во две куќи во кои полицијата одзела голем број шифрирани документи поврзани со организацијата, како и различни дигитални материјали.

Најмалку 41 лице беше убиено, а повеќе од 147 беа ранети во терористичкиот напад во Истанбул.

Најчитани вести