Магазин

Првата фотографија на Стефан Ѓоковиќ

Првата фотографија на Стефан Ѓоковиќ

Сопругата и синот на Новак Ѓоковиќ, Јелена и Стефан во домот во Монте Карло го бодрат најдобриот тенисер на светот на Аустралиан опен.

ste_fullЈелена на социјалните мрежи покажа како малиот Стефан го бодри својот татко против Канаѓанецот Милош Раониќ во четвртфиналето од турнирот во Мелбурн.

Ова инаку е прва фотографија на Стефан Ѓоковиќ која e објавена во јавноста.

На фотографијата се гледа дека Стефан го следи неговиот татко пред телевизорот, а Јелена под фотографијата напишала: Ајде татенце.