петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Првата група израелски туристи пристигнува во Македонија

stranski-turisti-ohrid

Поврзани вести

На охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ денеска ќе пристигне група туристи од Израел со израелскиот тур-оператор „Аркиа интернационал“.

Туристите на аеродромот ќе ги пречекаат Владо Мисајловски, министер за транспорт и врски,  Зоран Крстевски, генерален менаџер на ТАВ Македонија, градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески и Анат Ахаром, директор за маркетинг и продажба во „Аркиа интернационал“.

Најчитани вести