сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Првата група туристи од Холандија во вторник пристигнува во Охрид

Првата група туристи од Холандија во Охрид за летната сезона во 2016 година пристигнува во вторник- 3 мај.

stranski-turisti-ohrid

Поврзани вести

Туристите, на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во 9 часот ќе ги пречекаат Зоран Крстевски, генерален менаџер на ТАВ Македонија, градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески и Асим Меџедовиќ, директор на туристичката агенција „Фибула Ер-травел“.

Најчитани вести