сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Првенец за Диего Коста во дресот на Челзи

Лондонскиот премиерлигаш Челзи забележа мининална победа од 2:1 во пријателскиот натпревар против словенечкиот прволигаш Олимпија.

PRVENEC KOSTA CHELSEA

Последни вести

Лондонскиот премиерлигаш Челзи забележа мининална победа од 2:1 во пријателскиот натпревар против словенечкиот прволигаш Олимпија.
Пријателскиот дуел кој беше одигран во Љубљана дефаинитивно најмногу ќе биде запаметен по дебитантскиот погодок на 40 милионското засилување на лондонскиот премиерлигаш, натурализираниот репрезентативец на Шпанија, Диего Коста, а деби погодок во дресот на Челзи постигна и францускиот интернационалец, Курт Зума.
На 30. јули, Челзи ќе одигра нов пријателски натпревар но сега за противник ќе го има холандскиот прволигаш Витезе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести