недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 41

Први фотографии од преживеаниот фудбалер Алан Рушхел

На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки екипи, а преживеаните веднаш биле пренесени во болница.

rajan

Последни вести

Светските медиуми, повикувајќи се на локалните новинари, објавија дека меѓу првите во болницата бил донесен 27 годишниот фудбалерот Алан Рушел.

Засега не се знае бројот на евентуални жртви, но според западните медиуми шестмина бразилски фудбалери ја преживеале авионската несреќа, а еден од преживеаните е и фудбалерот  Алан Рушхел.

На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки екипи, а преживеаните веднаш биле пренесени во болница.

rajan1

bolnica

rushel-i-danilo

Најчитани вести