среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Први јануари неработен ден за сите граѓани

Први јануари е неработен ден за сите граѓани

elka

Поврзани вести

Првиот ден од новата 2014 година ќе биде неработен ден за сите граѓани, информира денеска Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести