сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Први ноември неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед

katolicka

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 1-ви ноември 2013 година (сабота), Празникот на сите светци е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести