четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Првиот ден на Рамазан Барјам неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита Рамазан Бајрам.

Осми декември неработен за сите граѓани

Осми декември неработен за сите граѓани

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 28 јули 2014 година (понеделник), односно првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита Рамазан Бајрам.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести