петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Првите луѓе на Барселона на сослушување

Двајцата беа сослушани како дел на истрагата околу наводните неправилности на трансферот на Бразилецот Нејмар во клубот.

Првите луѓе на Барселона на сослушување

Првите луѓе на Барселона на сослушување

Последни вести

Претседателот на европскиот фудбалски шампион Барселона Џозеп Бартомеу и претходникот Сандро Росел го минаа сослушувањето на судот во Мадрид.

Двајцата беа сослушани како дел на истрагата околу наводните неправилности на трансферот на Бразилецот Нејмар во клубот.

Бартомеу и Росел биле пред судијата од Националниот суд Хосе де ла Мата и наедно тој ја разгледува жалбата на инвестицискиот фонд од Бразил кој што тврди дека финансиски е оштетен.

Инвестицискиот фонд го обвини Бразилецот, неговиот татко и предводниците на Барселона за пропусти во доведување на фудбалерите.

Наводно инвестицискиот фонд е без надомест за трансферот од Сантос во 2013-та година.

Бартомеу од 2014-та година е на прв човек на Барселона, Росел отстапи поради тие обвинувања.

Најчитани вести