петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Прво ја претепал Боби Кристина, а потоа ја убил со коктел од лекови

23-годишниот Ник Гордон, наводно ја сместил Боби Кристина во кадата во нејзиниот дом во Атланта , а девојката била пронајдена следниот ден во несвесна состојба. Таа беше во кома 6 месеци, а сега започнува судењето на нејзиниот свршеник.

Прво ја претепал Боби Кристина, а потоа ја убил со коктел од лекови

Прво ја претепал Боби Кристина, а потоа ја убил со коктел од лекови

Поврзани вести

Свршеникот на покојната ќерка на Витни Хјустон, Боби Кристина Браун (22), која почина пред три месеци по неколкумесечна кома, наводно честопати ја злоставувал  и тој е виновен за нејзината смрт.

23-годишниот Ник Гордон, наводно ја сместил Боби Кристина во кадата во нејзиниот дом во Атланта , а девојката била пронајдена следниот ден во несвесна состојба. Таа беше во кома 6 месеци, а сега започнува судењето на нејзиниот свршеник.

Кобната јануарска ноќ Ник ја претепал својата тогашна девојка Боби Кристина, а потоа и вбризгал инекција со лекови. Тоа го откриваат судските документи во кои пишува дека на Ник ќе му се суди за убиство. Покојната ќерката на трагично починатата пејачка Витни Хјустон и раперот Боби Браун се жалела на своите приајтели дека Ник ја злоставува.

Тужителите тврдат дека имаат докази дека Ник често пати ја тепал и психички ја злоставувал, а сето тоа кулминирало во нивниот стан кога тој наводно бил пијан. Ник тврдел дека никогаш не ја тепал Боби Кристина и дека не е одговорен за нејзината смрт. Тој изјавил дека само се скарале таа ноќ во бањата додека Боби Кристина била во када, и дека потоа тој си заминал од нејзиниот стан.

Најчитани вести