среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Прво па машко и во Штип

Првото бебе во Новата година во Штип е машко и е родено во 9,20 часот на први јануари

bebe

Поврзани вести

Во 9,20 часот вчера се роди првото бебе во Новата година во Штип. Мајка на здравото машко бебе тешко 3.100 грама, долго 49 сантиметри, е Селвие Зејнелова.

Од страна на Градоначалникот Илчо Захариев, кој што денеска ќе ги посети мајката и детето, на првото бебе ќе му биде врачена штедна книшка на која има средства во висина од 10.000 денари, обезбедени како донација од Комерцијална банка-Штип. Комерцијална банка веќе неколку години по ред ја издвојува оваа сума за првороденчето и со тоа претставува еден од најреномираните и ретки правни субјекти, кои се грижат за општо добро на нашите граѓани. Исто така, од страна на Градоначалникот Захариев ќе бидат врачени релаксатор за бебето и скромен подарок за мајката.

При посетата на Гинеколошкото и акушерско одделение, Градоначалникот денес ќе донира нови детски ќебиња и женски ноќници-пижами што им се најпотребни на корисниците на услугите на овие одделенија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести