сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Прво продолжение на 14-та собраниска седница

sobraniest

Последни вести

Првото продолжение на 14 -та седница денеска ќе се одржи во Собранието на Република Македонија.Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за основното образование и Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за средното образование, двата по скратена постапка, се на дневниот ред на денешната собраниска седница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести