среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Првото бебе во 2014 машко

Првото бебе во Новата година се родило само една минута по полноќ

bebinja vo bolnica

Поврзани вести

Првото бебе – машко во 2014 година е родено само една минута по полноќ во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје.

Бебето е тешко три килограми и 450 грама и долго 50 сантиметри, од мајка Олја Чолакова, родена 1987 година, на која ова и е второ дете.

Мајката и бебето денеска во 12 часот ќе ги посети градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски. На првороденчето, градоначалникот Трајановски ќе му подари штедна книшка со 20.000 денари и други пригодни подароци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести