понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 77

ВИДЕО: „ Псај “ со нова песна – 2.8 милиони прегледи за еден ден

psaj

Последни вести

Јужнокорејскиот рапер „ Псај “ има нова песна.

Наскоро излегува во продажба неговиот седми албум, со кој очекува да продолжи глобалниот успех.

Новиот албум се темели на  различни жанрови, од хип – хоп и фанк, па се до електронска музика.

Целта на новиот материјал е од слушателите да ги извлече сите емоции – од лутина до радост.

Спотот за песната „Гангам стајл“ на ЈуТјуб постигна 2,4 милијарди прегледи.

Останува да видиме дали музичарот овој пат ќе се надмине самиот себеси.

Најчитани вести