понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ПСВ фаворит кога е во прашање иднината на Холтби

PSV Holtbi

Поврзани вести

Германскиот бундеслигаш Шалке најверојатно нема да биде следната дестинација на германскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Левис Холтби.

Ако до пред неколку недели, Шалке важеше за прв фаворит, сега најголем фаворит за потписот на 23-годишниот играч за врска е холандскиот гигант ПСВ.

Англиските медиуми потврдија дека челниците на ПСВ веќе испратиле официјална понуда за Холтби и истата не е помала од 8 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести