недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

ПСЖ го искористи поразот на Ница

Францускиот шампион ПСЖ синоќа го победи Рен со 4:0 и на најдобар начин го искористи киксот на лидерот Ница за да ја намали разликата на табелата на само три бода.

псж

Поврзани вести

На неделните средби од Лига 1 три бода освои и Кан, токму со победата над Ница, додека Мец и Сент Етиен ремизираа.

Постигнати резултати на натпреварите од 12.коло во Француското фудбалско првенство:

Монпеље – Олимпик Марсеј 3:1,
Монако – Нанси 6:0,
Нант – Тулуз 1:1,
Олимпик Лион – Бастија 2:1,
Дижон – Генгамп 3:3,
Бордо – Лориен 2:1,
Анже – Лил 1:0,
Кан – Ница 1:0,
Мец – Сент Етиен 0:0 и
ПСЖ – Рен 4:0.

Табела: Ница 29 бодови, Монако 26, ПСЖ 26, Генгамп 21, Рен 20,…

Најчитани вести