вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

ПСЖ е првиот финалист во Купот на Франција

psg

Поврзани вести

ПСЖ е првиот тим кој успеа да се пласира во финалето во Купот на Франција.

“Светците” славеа на гостувањето против Лил со 0:1, а мечот го реши левоногиот бек Максвел, кој погоди во 27-та минута и обезбеди финале за својот тим.

Во вториот полуфинален натпревар се среќаваат Монако и Бастија, а натпреварот е закажан за вечерва од 21:00 часот.

Тимот од Париз го брани трофејот во Лига Купот освоен со победата над Олимпик Лион минатата сезона на “Сент Дени”.

Најчитани вести