Спорт

ПСЖ експресно го искористи новиот кикс на Монако

ПСЖ експресно го искористи новиот кикс на Монако

Новиот кикс на Монако, кој важи за најголем ривал во борбата за шампионската титула, експресно беше искористен од фудбалерите на ПСЖ кои многу потешко од очекуваното со 2:1 го победија фенерџијата на табелата, екипата на Ајачио.

Од денешните натпревари, убедливо најголемо внимание ќе привлече пресметката помеѓу екипите на Евијан и Олимпик од Марсј, а предноста на домашниот терен во дуелот против екипата на Римс, би требало да ја искористат фудбалерите на Лил.

Резултати: Ајачио – ПСЖ 1:2, Бордо – Тулуз 0:1, Генгамп – Сент Етјен 0:0, Лион – Сошо 2:0, Рен – Ница 0:0, Валенсијен – Бастија 3:2.

Денеска на програмата: Нант – Лоријен, Евијан – Марсеј, Лил – Римс.