сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ПСЖ експресно го искористи новиот кикс на Монако

Од денешните натпревари, убедливо најголемо внимание ќе привлече пресметката помеѓу екипите на Евијан и Олимпик од Марсј, а предноста на домашниот терен во дуелот против екипата на Римс

psg kiks monako

Поврзани вести

Новиот кикс на Монако, кој важи за најголем ривал во борбата за шампионската титула, експресно беше искористен од фудбалерите на ПСЖ кои многу потешко од очекуваното со 2:1 го победија фенерџијата на табелата, екипата на Ајачио.

Од денешните натпревари, убедливо најголемо внимание ќе привлече пресметката помеѓу екипите на Евијан и Олимпик од Марсј, а предноста на домашниот терен во дуелот против екипата на Римс, би требало да ја искористат фудбалерите на Лил.

Резултати: Ајачио – ПСЖ 1:2, Бордо – Тулуз 0:1, Генгамп – Сент Етјен 0:0, Лион – Сошо 2:0, Рен – Ница 0:0, Валенсијен – Бастија 3:2.

Денеска на програмата: Нант – Лоријен, Евијан – Марсеј, Лил – Римс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести