понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ПСЖ ќе изброи 40 мил. фунти за Оскар

oskar 40 mil. funti psg

Поврзани вести

Амбициозните сопственици на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, веќе почнаа со составување на списокот со фудбалери кои би требало да се преселат на „Паркот на Принцовите“ на стартот од летниот преоден рок.
Прв на списокот со потенцијални засилувања е бразилскиот интернационалец од редовите на лондоснкиот премиерлигаш Челзи, Оскар.
Иако, малдиот играч за врска важи за миленик на контроверзниот менаџер на лондонските “сини”, инвеститорите од Катар се убедени дека сопственикот на Челзи, милијардерот од Русија, Роман Абрамович ќе седне на преговарачката маса доколку официјалната понуда на Челзи за услугите на Оскар не биде помала од 40 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести