петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ПСЖ ќе се задоволи само со финале во ЛШ

Блан веќе нема да бидат задоволни ако го повторат успехот од лани, сакаат да бидат на самиот врв

psg zadovili finale

Поврзани вести

Амбициозниот тренер на актуелниот шампион на Франција, ПСЖ, Лорен Блан откри дека сака неговиот тим да биде дел од финалниот натпревар во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

“Имаме неколку приоритети кога е во прашање актуелната сезона. Прво сакаме да ги добиеме сите натпревари во националниот шампионат. Сакаме максимален број на бодови, но тоа не значи дека ние не ги почитуваме нашите противници. Пред да почне новата сезона во Лигата на шампиони, мислевме дека ќе бидеме задоволни ако го повториме успехот од претходната сезона. Сега имаме нов приоритет, сега сакаме да бидеме дел од финалниот натпревар во Лигата на шампиони, сакаме да бидеме дел од самиот врв, ПСЖ да биде најдобриот клуб во целиот свет”, изјави Блан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести