понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ПСЖ ќе се засили и со вистинскиот Роналдо

psg vistinskiot ronaldo

Поврзани вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Луис Назарио Да Лима Роналдо, откри дека сака да биде дел од најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ.

„Имам прекрасен однос со претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи. Сепак прво сакам да ја завршам мојата работата како амбасадор на следниот Мундијал во Бразил. Потоа ќе земам неколку месеци одмор и ќе ја донесам конечната одлука околу мојата следна авантура. Сепак, не можам да ја отфрлам таа опција, јас веќе сум амбасадор на ПСЖ во Бразил. Многу го сакам Париз и многу ми е симпатичен овој тим на ПСЖ. Имам спонтана врска со францускиот клуб, јас сум голем фан на ПСЖ”, изјави Роналдо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести