вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ПСЖ мора да одвои 25 милиони евра за Хуан Мата

huan mata

Поврзани вести

Сопствениците на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, се подготвени веднаш на стартот од зимскиот преоден рок да испратат официјална понуда за шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Хуан Мата.

Одличниот играч за врска не крие дека е незадоволен од моменталната минутажа, а се погласни се шпекулациите дека ќе си замине од „Стемфорд Бриџ” за време на зимскиот преоден рок.

Освен на актуелниот шампион на Франција, репрезентативецот на Шпанија е желба и на најтрофејниот клуб во Примера дивизион, Реал (М), но неговиот потпис може да биде осигуран само со официјална понуда не помала од 25 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести