понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ПСЖ може веднаш да ги заборави Азард и Оскра

psg zaboravi oskar azard

Поврзани вести

Сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович испрати јасна порака до сопствениците на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, дека стандардните првотимци, Еден Азард и Оскар, не се за продажба и дека ќе експресно ќе биде одбиена секоја понуда која е наменета за репрезентативците на Белгија и на Бразил.

Француските медиуми во последните неколку недели ја форсираат приказната дека раководните лица на ПСЖ се подготвени да одвојат околу 100 мил. евра за двоецот од редовите на Челзи, но потцетуваат и дека менаџерот на лондонските “сини”, Жозе Мурињо пред неколку дена изјави дека само Азард вреди околу 100 мил. евра и дека младиот играч за врска треба да остане на “Стемфорд Бриџ” и во следните 10 години.
Доколку пропадне главниот план, раководните лица на ПСЖ своето внимание ќе го насочат кон францускиот интернационалец од редовите на Јувентус, Пол Погба кој е проценет на 80 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести