вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ПСЖ не знае да победи без Ибрахимовиќ

Zlatan-Ibrahimovic2

Последни вести

Најинтересниот неделен натпревар од 33. коло во француската Прва лига, дуелот на “Стад Жерланд” помеѓу петопласираниот Олимпик од Лион и лидерот на првенствената табела, ПСЖ, заврши со минимален триумф на домаќинот од 1:0.

Домаќинот дојде до посакуваните три бода со погодокот на 22-годишниот играч за врска Џордан Фери.
Без победник, 2:2, заврши дуелот помеѓу екипите на Римс и Сент Етјен, а пресметката помеѓу новајлиите во елитното друштво, Нант и Генгамп заврши со минимален триумф на домаќинот од 1:0.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести