Спорт

ПСЖ не знае да победи без Ибрахимовиќ

ПСЖ не знае да победи без Ибрахимовиќ

Најинтересниот неделен натпревар од 33. коло во француската Прва лига, дуелот на “Стад Жерланд” помеѓу петопласираниот Олимпик од Лион и лидерот на првенствената табела, ПСЖ, заврши со минимален триумф на домаќинот од 1:0.

Домаќинот дојде до посакуваните три бода со погодокот на 22-годишниот играч за врска Џордан Фери.
Без победник, 2:2, заврши дуелот помеѓу екипите на Римс и Сент Етјен, а пресметката помеѓу новајлиите во елитното друштво, Нант и Генгамп заврши со минимален триумф на домаќинот од 1:0.