петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

ПСЖ прокоцка меч топка во Сошо

psg prokocka mec topka

Поврзани вести

Актуелниот бранител на тронот во Франција, тимот на ПСЖ, ја прокоцка првата меч топка за одбрана на шампионската титула откако одигра само 1:1 во дуелот против апсолутниот аутсајдер екипата на Сошо.

Гостинот дојде прв во водство со погодокот на најскапата аквзиција во клупската историја, уругвајскиот интернационалец, Единсон Кавани, а израмнувачкиот погодок, кој беше постигнат на стартот од второто полувреме беше дело капитенот на ПСЖ, Тиаго Силва, кој наместо во противничката, топката ја смести во сопствената мрежа.

Со минималниот триумф од 2:1 во дуелот против гостинскиот тим на Бордо, фудбалерите на Лил направија уште еден голем чекор кон освојување на третата позиција на табелата, која гарантира настап во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони, а првенствениот дуел помеѓу Лион и Бастија заврши со убедлив триумф на домаќинот од 4:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести