среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ПСЖ со јасна порака, рацете на страна од Мота и Матуиди

ПСЖ, потврди дека клубот за време на зимскиот преоден рок нема да прифати ниту една понуда за репрезентативецот на Франција, Блаисе Матуиди и за италијанскиот интернационалец, Тиаго Мота.

mota i matuidi

Поврзани вести

Насер Ал-Келаифи, претседателот на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, потврди дека клубот за време на зимскиот преоден рок нема да прифати ниту една понуда за репрезентативецот на Франција, Блаисе Матуиди и за италијанскиот интернационалец, Тиаго Мота.

Матуиди на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а Мота има договор со “светците” до 2015 година.

“Можам со 100% сигурност да потврдам дека и Блаиде и Мота ќе останат во редовите на ПСЖ. Блаисе е многи среќен на “Паркот на Принцовите”, а ако го прашате Мота, тој веднаш ќе ви каже дека сака да остане во Париз и дека тука сака да ја заврши својата професионална кариера. Исто така можам да потврдам дека во следниот период ќе имам состанок и со фудбалерите и со нивните агенти”, изјави првиот човек на актуелниот шампион на Франција

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести