петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукал на свадба во струшко, повредил пет лица

pukanje

Поврзани вести

Вчера во струшкото село Џепин, при семејна веселба-свадба непознато лице од огнено оружје испукало неколку куршуми во воздух, при што со повреди се здобиле пет лица кои биле присутни на прославата.

Повредените се пренесени во Медицинскиот центар Струга каде им е укажана лекарска помош и им се констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести