среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Кумановец случајно го ранил пријателот со пиштол

pistol

Поврзани вести

Триесет и тригодишниот Г.М. од Куманово, вчера додека ракувал со пиштол случајно пукал во неговиот сограѓанин, четириесет и петгодишниот Р.М.

Г.М. со возило го однел Р.М. во болницата во Куманово, каде му е укажана првична медицинска помош, по што како итен случај е препратен во Клинички центар Скопје.

Увид на лице место е извршен од екипа од СВР Куманово, пиштолот,испукана чаура и зрно се подигнати за вештачење, а Г.М. е приведен и по целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Најчитани вести