недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пукање во Аеродром

10346696102057546449683891367935278n_thumb_medium500_281

Последни вести

Пукотници од огнено оружје вечерва ги вознемирија жителите на скопски Аеродром.

Според првичните и засега неофицијални информации пред околу еден час, пред трговкиот центар Капитол најпрво избила тепачка меѓу две групи, во која потоа било употребено и огнено оружје.

Според првичните и засега неофицијални информации има повредени лица, но не станува збор за огнострелни рани.

Лицето кое што пукало се уште е во бегство.

Најчитани вести