сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пукање во центарот на Нови Сад, има повредени

Novi-Sad-foto-ZZE-JOVANOVICH

Поврзани вести

Вечерва пред зградата на Покраинската влада во Нови Сад дошло до пукање, дознава Блиц.

Во пукањето, има најмалку двајца ранети.

Засега нема повеќе информации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести