среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пукање во Скопје, татко и син се борат за живот

g_polliciska lenta

Последни вести

Татко и син се потешко повредени во вооружен напад која денеска околу 18 часот се случил во скопската населба Хром.

Таткото и синот биле нападнати на улицата Тодор Циповски-Мерџан, кога две засега непознати лица пукале во нив.

Станува збор за грабеж. Од таткото и синот била одземена торба со околу 40.000 евра.

Повредените се пренесени во Ургентиот центар во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести